• 32 292 55 90-92
  • 32 364 43 00
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szukamy "ambasadorów" dobrych nawyków

Sosnowieckie Wodociągi kontynuują rozpoczętą kilka lat temu walkę z wyrzucaniem odpadów do toalety. Tym razem przyszedł czas na przedstawienia teatralne dla przedszkolaków.

Ambasadorzy dobrych nawykówW 2018 roku Sosnowieckie Wodociągi rozpoczęły akcję „Gang Szczurzaków – stop szczurom w kanalizacji miejskiej”. Kampania była odpowiedzią na zagrożenie problemem, z którym boryka się coraz więcej miast – rozwojem kolonii szczurów zamieszkujących sieci kanalizacyjne. Na potrzeby kampanii zostały stworzone specjalne postaci animowanych szczurów, które wyjaśniały dzieciom w jaki sposób znajdują pożywienie.

- Podczas wizyt w przedszkolach i szkołach wyjaśnialiśmy dzieciom, że wyrzucanie resztek jedzenia do toalety to błąd. Wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego celem pierwszej części projektu było przekonanie mieszkańców Sosnowca do zmiany nawyków, a tym samym zapobieganiu rozwoju „Gangu Szczurzaków”. Kto będzie lepszym ambasadorem niż dzieci? - wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

W ciągu kilku miesięcy specjalnie przeszkoleni pracownicy Sosnowieckich Wodociągów odwiedzili kilkanaście szkół i przedszkoli. W czasie spotkań prezentowali i wyjaśniali jak wielkim problemem jest wyrzucanie odpadów do toalety.

Teraz przyszedł czas na drugi etap i poszukiwanie kolejnych małych „ambasadorów” dobrych nawyków. Stąd też Sosnowieckie Wodociągi zorganizowały dla ponad tysiąca dzieci z sosnowieckich przedszkoli darmowe przedstawienia w ramach kampanii „Toaleta to nie śmietnik”. – Postanowiliśmy włączyć dodatkowy element. Mówimy już nie tylko o tym, czego nie należy wyrzucać do toalety, ale również o tym, jak ważne jest oszczędzanie wody – dodaje prezes Kopczyński.

Spektakl „Niezwykła przygoda psa Kropelki” to edukacyjne przedstawienie dla dzieci, które wyrabia ekologiczne nawyki u dzieci. By zainteresować najmłodszych autorzy sięgnęli do prawdziwej historii szczeniaka, który został wyłowiony w oczyszczalni ścieków. - W naszym spektaklu główny bohater przeżywa wiele przygód i poznaje niezwykłe postaci. Zostaje uwięziony przez Królową Szczurzycę, stworzenie żywiące się pokarmami wyrzucanymi do kanalizacji. Poznaje również zabawnego i nieszczęśliwego Aligatora Augustyna, zwierzę również porzucone przez człowieka w kanałach, które pomaga Kropelce uwolnić się ze szczurzego więzienia. Szczeniak odbywa też niezwykłą rozmowę z tajemniczą Orzęską. Poznaje Papugę, która trafiła do kanałów w dosyć niezwykły sposób, a na koniec szczeniak zostaje uratowany przez pracownika wodociągów. On daje mu nowy dom i odbudowuje zaufanie do ludzi – opowiadają autorzy przedstawienia.

Spektakl jest autorskim dziełem, które powstało na potrzeby kampanii „Toaleta to nie śmietnik”. Jego producentem jest Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego, wystawia go i współtworzy TEATRTRIP – podróże ze sceną Anna Bączek-Lieber.


Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Dyspozytor:

tel/fax. 32 292 51 98
tel. 32 364 43 59

 

Zaloguj się do e-BOK

 

Dane adresowe

Sosnowieckie Wodociągi S.A.

ul. Ostrogórska 43, 41-200 Sosnowiec

tel. 32 292 55 90-92, 32 364 43 00
fax: 32 292 46 38


sekretariat@sosnowieckiewodociagi.pl
https://www.sosnowieckiewodociagi.pl

 

Obsługa Klienta

Godziny pracy:
poniedziałek: 7:00 - 17:00,
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00,

Numery telefonów:
32 292 55 90
32 292 55 91
32 292 55 92

odb. indywidualni: wewn. 324, 323
odb. uspołecznieni: wewn. 314, 392

© 2022 Sosnowieckie Wodociągi S.A.