Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania…?

Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania …?

151 uczniów z 23 szkół zmierzyło się z wyzwaniem Sosnowieckich Wodociągów i wzięło udział w konkursie plastycznym „Czy wiesz, ile wody potrzeba do wyprodukowania …?”, czyli ile litrów wody trzeba zużyć by wyprodukować koszulkę, a ile potrzeba do wyprodukowania kilograma wołowiny czy warzyw?

 

Zadaniem uczestników zabawy było pokazanie przebiegu procesu w formie komiksu. - Prace zaskoczyły nas swoją wyjątkową interpretacją tematu. Mieliśmy duży zgryz w wyłonieniu zwycięzców – mówi Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Ostatecznie po długich obradach zwycięzcą został Wojciech Mączka, uczeń SP 25. Drugie miejsce zajął Grzegorz Bakalarz z SP nr 4, a trzecie miejsce Szymon Poręba z SP nr 45. – Projekty były tak wyjątkowe, że postanowiliśmy nie przyznawać jednego wyróżnienia, ale aż siedemnaście – podkreśla prezes Sosnowieckich Wodociągów.konkurs

Wyróżnienia otrzymali:

1  Filip Proch

2  Wiktoria Żegocka

3 Amelia Bochenek

4  Lena Stafa

5 Paulina Wątor

6  Ignacy Karaś

7 Anita Jankowska

8 Xawery Ordys

9 Hania Rakocińska

10 Zuzanna Łapińska

11 Matylda Ozimińska

12 Zuzanna Wrotny

13  Alicja Zientara

14 Lena Romanowska

15 Magdalena Czapla

16 Eryk Szopa

17  Wojciech Kościółek

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: rower, hulajnogi oraz ciekawe gadżety. Nagrody w postaci fontanny wody pitnej powędrują do szkół, których uczniowie zajęli  I, II oraz III miejsce, czyli SP nr 25, 4 oraz 45. Poidełka trafią również do szkół, których uczniowie złożyli największą liczbę prac. Mowa o SP 40,16, Prywatna SP 5, 23 oraz 10.

- Wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne brawa za swój wysiłek i kreatywność, którą włożyli w swoje prace konkursowe. Dziękujemy za zaangażowanie, która sprawiła, ze nasz konkurs stanie się niezapomnianym wydarzeniem – prezes Kopczyński.

To nie pierwsze działanie ekologiczne Sosnowieckich Wodociągów. Kilka lat temu firma zasłynęła kampanią „Gang Szczurzaków - STOP szczurom w kanalizacji miejskiej”, będącą odpowiedzią na zagrożenie problemem, z którym boryka się coraz więcej miast – rozwojem kolonii szczurów zamieszkujących sieci kanalizacyjne. Przyczyniają tego są niewłaściwe nawyki mieszkańców wyrzucających resztki pokarmów i artykułów spożywczych do toalet. Odpady te stanowią pokarm dla szczurów, a te osiedlają się w miejscach, w których z łatwością zdobywają pożywienie.

Rozdanie nagród odbędzie się 12 grudnia o godz. 14.30 w Teatrze Zagłębia.

konkurs  konkurs