Sosnowieckie Wodociągi szukają wykonawcy przebudowy sieci przy ulicy Braci Śniadeckich

Sosnowieckie Wodociągi przygotowują się do kolejnego zadania inwestycyjnego. Trwa postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę przebudowy sieci sanitarnej wzdłuż ulicy Braci Śniadeckich w Zagórzu.


Przebudowa dotyczy blisko 200 metrowego odcinka sieci biegnącego wzdłuż budynków przy B. Śnadeckich. Wykonawca po zakończeniu prac odtworzy również nawierzchnię. Wszystkie prace powinny być wykonane w niecałe 4 miesiące od daty podpisania umowy.

 

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi szukają wykonawcy przebudowy sieci przy ulicy Braci Śniadeckich

Kolejne ulice zostaną skanalizowane

Mieszkańcy kolejnych rejonów Sosnowca będą mogli podłączyć się do kanalizacji. Miasto oraz Sosnowieckie Wodociągi rozstrzygnęły przetarg w ramach którego nowa sieć powstanie m.in. w ulicach Upadowej, Wileńskiej oraz Bronowej, Węglowej, Juliuszowskiej. Planowany termin zakończenia wszystkich inwestycji to od 6 do 12 miesięcy.

Zadanie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza część będzie realizowana najdłużej bo 12 miesięcy i obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową sieci wodociągowej w ul. Upadowej, Wileńskiej. W ramach drugiego zadania zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej i przebudowana sieć wodociągowa w ul. Bronowej i Węglowej. Tutaj prace potrwają 10 miesięcy.

Czytaj więcej: Kolejne ulice zostaną skanalizowane

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,

wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,

miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka

i mokrego Lanego Poniedziałku

życzy

Zarząd i pracownicy Sosnowieckich Wodociągów S.A.

Czytaj więcej: Wesołych Świąt Wielkanocnych

Informacje dotyczące podłączenia do sieci w Maczkach i części Ostrów Górniczych

FEIiS UEFS

Zakończyła się już inwestycja związana z budową sieci kanalizacyjnej w Maczkach i części Ostrów Górniczych. Teraz mieszkańcy mogą składać wnioski o podłączenie się do sieci oraz ubiegać się o dotację. Trzeba pamiętać, aby ubiegać się o dotację należy najpierw otrzymać warunki techniczne podłączenia do sieci wydane przez Sosnowieckie Wodociągi. O tym jak wygląda procedura piszemy krok po kroku poniżej.

Czytaj więcej: Informacje dotyczące podłączenia do sieci w Maczkach i części Ostrów Górniczych

Maczki jak nowe

Już wkrótce mieszkańcy Maczek oraz części Ostrów Górniczych będą mogli przyłączyć się do nowej sieci kanalizacji sanitarnej. Tym samym obietnica złożona mieszkańcom zostanie zrealizowana!  

Warta 20 milionów złotych budowa sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej w Maczkach i części Ostrów Górniczych fizycznie została zakończona i odebrana. Trwa oczekiwanie na wydanie dokumentów przez Nadzory Budowlane (PINB i WINB)  pozwalające na użytkowanie wykonanych sieci. Po zakończeniu wszystkich formalności do mieszkańców dzielnic trafi informacja wyjaśniająca w jaki sposób mnożna przyłączyć się do nowej sieci i z jakiego dofinansowania można skorzystać.

Czytaj więcej: Maczki jak nowe

Awaria na sieci wodociągowej w rejonie ul. Okrzei

Sosnowieckie Wodociągi S.A. zawiadamiają mieszkańców budynków przy ul. Chemicznej, Schoenów, Piotrkowskiej, Rybnej 2, Staszica 31,64, Okrzei 1,3,5, Północnej  dz. 701, że w dniu 01.03.2019 r. (piątek) od godz. 8:30 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z awarią na sieci wodociągowej (sytuacyjna mapa obszaru pozbawionego dostawy wody - kolor czerwony).

Zastępcza dostawa wody odbywa się za pomocą beczkowozów (sytuacyjna mapa obszarów obsługiwanych przez beczkowozy):

Beczkowóz nr 1 - obsługuje ul. Piotrkowską, Staszica i Okrzei

Beczkowóz nr 2 - obsługuje ul. Chemiczną oraz Schoena

Beczkowóz nr 3 - obsługuje nieruchomość przy ul. Chemicznej 10 (SHI FW ENERGIA FAKOP Sp. z o.o.)


Za powstałe utrudnienia przepraszamy

Lepsza jakość w Milowicach

Ruszyła przebudowa głównej sieci wodociągowej, odpowiedzialnej za dostarczenie wody do Milowic. Prace zlecone przez Sosnowieckie Wodociągi będą prowadzone nie tylko w Sosnowcu, ale również w Katowicach.
W Sosnowcu inwestycja rozpoczyna się w okolicach ulicy Baczyńskiego, przy granicy z Katowicami, następnie biegnie wzdłuż Brynicy, by na wysokości schroniska dla zwierząt w Katowicach przejść na stronę Katowic. Prace zakończą się w rejonie centrum handlowego przy ul. Milowickiej w Katowicach. Właśnie w tym rejonie znajduje się ujęcie wody pitnej, trafiającej do mieszkańców Milowic.
Warta 2 mln zł inwestycja sprawi, że zwiększy się niezawodność i jakość dostarczanej wody. Prace powinny zakończy się na przełomie czerwca i lipca.
 

Czytaj więcej: Lepsza jakość w Milowicach

Sosnowieckie Wodociągi korzystają już z supernowoczesnego samochodu do czyszczenia kanalizacji, Kaiser Aquastar.

Warty 3,3 mln zł pojazd jest jedynym tak zaawansowanym sprzętem pracującym w Polsce.

Zakup samochodu dokonany został w ramach realizowanego przez Spółkę oraz Miasto Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  2014-2020 ze środków unijnych w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Sosnowcu - Etap III”, który uzyskał 41,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójności.
W ramach umowy trwa budowa sieci kanalizacyjnej m.in. w rejonie Maczek, Ostrów Górniczych osiedla Bór i części Kazimierza Górniczego. – W przypadku Maczek, Ostrów Górniczych i rejonu osiedla Bór (kontrakt 3) inwestycje są na ukończeniu.

Czytaj więcej: Sosnowieckie Wodociągi korzystają już z supernowoczesnego samochodu do czyszczenia kanalizacji,...

Blisko koniec prac na ulicy Czeladzkiej

Wykonawca zakończył prace związane z przebudową ulicy Czeladzkiej. Remont wykonywany na zlecenie Gminy Sosnowiec przez Sosnowieckie Wodociągi trwał około trzech miesięcy.

Mieszkańcy mogą się cieszyć nie tylko z 400-metrów nowej drogi ale również z nowych chodników oraz większej liczby miejsc postojowych, których w tej okolicy bardzo brakowało.

Koszt zadania zamknął się w kwocie 700 tys. zł.

Czytaj więcej: Blisko koniec prac na ulicy Czeladzkiej

Inwestycja w Maczkach zbliża się ku końcowi

Warta 20 milionów złotych budowa sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej w Maczkach i części Ostrów Górniczych zbliża się ku końcowi.
Na zakończenie realizowanej od sierpnia 2017 roku inwestycji wykonawca ma czas do 31 grudnia. Przypomnijmy, że umowa podpisana           z Przedsiębiorstwem Remontów Ulic i Mostów z Gliwic (lider) oraz Hydroinstalmet z Zabrza jest podzielona na dwie części.

Pierwszą część umowy na kwotę 15,5 mln zł podpisały Sosnowieckie Wodociągi, a pozostałą Gmina. – Takie rozwiązanie gwarantuje mieszkańcom spokój na wiele lat. Miasto w ramach swoich prac odpowiada za sieć deszczową oraz częściowo za odtworzenia dróg – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Czytaj więcej: Inwestycja w Maczkach zbliża się ku końcowi